Vila John John Containers Hotell
Vila John John Containers Hotell Tramandaí erbjuder närhet till Praia de Tramandai, som ligger ungefär 2 km bort.
Detta hotell ligger ca 10 minuters gångavstånd bort från centrum. Gästerna på hotellet kommer att befinna sig ungefär 25 minuter till fots från Museu de Ciências Naturais da Universidade Federal do Rio Grande do Sul – MUCIN. Du kommer att befinna dig inom några kvarter från Profa. Abrilina Hoffmeister Historic Municipal Museum.
Rummen har te-/kaffebryggare, samt snabbt internet för gästernas bekvämlighet. Gästerna kan hitta kylskåp, ugn och köksredskap i rummen.
Restaurangen Don Peppe är perfekt för att testa italienska rätter och ligger 550 meter från Vila John John Containers Hotell.
- Lokala sevärdheter
- Monumento ao Peixe750 m
- shopping feira das fabricas800 m
- Paradouro South Waves1,5 km
- Praia de Tramandai1,4 km
- Museu de Ciências Naturais da Universidade Federal do Rio Grande do Sul – MUCIN1,5 km
- Shopping 2000700 m
- Centro de Estudos Costeiros1,8 km
- Profa. Abrilina Hoffmeister Historic Municipal Museum800 m
- Boliche Gold Pinos2,1 km
- Flygplatser
- Torres Flygplats76 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Wi-Fi
Mat och drycker
- Köksgeråd
- Matplats utomhus
På rummet
- Rum med Wi-Fi
- Sittgrupp
- Uteplats
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- Tvättmaskin
- Parkettgolv
Hotellregler
- Information om extrasängar
- Inga extrasängar tillhandahålls i ett rum.
Vanliga frågor
- 🌇
Hur långt är centrum från Vila John John Containers Hotell?
Det tar 10 minuter till fots att komma från Vila John John Containers Hotell till centrum. - ❓
Vilken avbokningspolicy erbjuds på Vila John John Containers Hotell?
Gratis avbokning erbjuds till gästerna på Vila John John Containers Hotell. För mer information, kontakta hotellpersonalen. - ❓
Kan jag boka ett rum med arbetsplats på Vila John John Containers Hotell?
Ja, vissa av rummen på Vila John John Containers Hotell har arbetsplats.